Znak FC Fiasca FC Fiasco Znak FC Fiasca

Trusovický kotel 2009

turnaj v Bohuňovicích (18.7. 2009)

V sobotu 18. července se uskutečnil fotbalový turnaje v Bohuňovicích pořádaný místním oddílem Rotor, se kterým se Fiasco utkává (dosud neúspěšně) v lize. Vzhledem k tomu, že Fiasco letos muselo vynechat tradiční turnaj v Dolní Moravici (kvůli nevyhovujícímu termínu konání turnaje), byli všichni borci řádně nažhaveni a tým tak dorazil ve složení: Zdena, Kuba, Koubes, Oves, Pepo, Martin a Paul © - to znamenalo možnost střídání 2 hráčů, což je naprosto ideální.

Turnaje se účastnilo celkem 8 týmů (viz foto výsledků). Hrálo se ve sportovním areálu na jednom umělotravnatém hřišti a až do finále za pěkného počasí (na finále se spustila bouřka). Hrálo se ve 2 skupinách po 4 týmech systémem každý s každým, jedno utkání 2x 12 minut. Po ukončení skupin se utvořil pavouk, kde se vítězové skupin potkali s druhými týmy z protějších skupin v semifinále. Vítězové semifinálových zápasů se pak utkali o celkové vítězství, zatímco poražení o celkové třetí místo.

V prvním zápase Fiasco proti celku "Benfika Lašťany" podalo dobrý týmový výkon a po hattricku svého kapitána Paula celkem bezproblémově vyhrálo 3:0, což znamenalo první dva body do tabulky skupiny B.

Druhý zápas přichystal Fiascu soupeře "LBT", který v prvním zápase prohrál a potřeboval tudíž bodovat, chtěl-li pomýšlet na postup ze skupiny. V utkání, které bylo celkem ve svižném tempu, se ujal vedení letenský tým, ale celkem záhy bylo skóre naopak 1:2 po jednom vlastním gólu a jednom namazání soupeřovi na gól. Fiasco pak znervóznělo a namísto očekávaného tlaku nastal asi 5-ti minutový chaos. Nakonec ovšem své síly přecijen zkonsolidovalo, což výústilo ve vyrovnávací branku na 2:2, kterýmžto výsledkem skončilo i utkání.

V třetím mači byl Fiascu soupeřem domácí pořadatelský tým Rotoru alias "Benfika Bohuňovice". Fiasco bylo více než vyrovnaným soupeřem domácích, ale nakonec zápas skončil velmi smolnou prohrou 0:2.

Fiasco tedy mělo po všech třech zápasech skupiny 3 body a muselo čekat, jak dopadne poslední zápas skupiny, ve kterém proti sobě nastoupily týmy Lašťan a LBT. Tým LBT měl šanci přeskočit Fiasco a postoupit z druhého místa, ale jen v případě výhry minimálně o 5 branek. Fiasco tedy tento zápas pečlivě sledovalo. Objektivně řečeno v poločase to vypadalo, že se FF nemusí vůbec o nic bát, protože oba týmy hrály vyrovnanou partii, kde LBT vedlo 2:1. Ve druhém poločase však Lašťanští naprosto herně odešli a tím nabídli LBT minimálně 8 stoprocentních gólových šancí. Nejednomu hráči FF se proto ke konci utkání svíraly obě půlky, jak se strachovali o výsledek. No a protože LBT dokázalo využít právě o jednu příležitost méně než potřebovali (nakonec vyhráli 5:1), radovalo se z postupu do play-off Fiasco.

Výsledky po základní části - Bohuňovice 2009

V semifinále čekal Fiasco nejlepší tým turnaje - mladí bohuňovičtí fotbalisté s názvem "Pivní balet". Jejich impozantní skóre ze skupiny 20:4 mluvilo samo za sebe. Utkání se neslo v poněkud nervóznějším duchu a po vcelku očekávatelném průběhu nakonec Fiasco podlehlo 0:4, což znamenalo, že tým Pivního baletu si zahraje o první místo, zatímco Fiasco o místo třetí.

Zápas o celkové třetí místo byl jakýmsi repete posledního mače skupiny B, když proti Fiascu nastoupil opět domácí tým Benfika Bohuňovice. Jediný, zato podstatný rozdíl byl v konečném výsledku zápasu. Zatímco domácí (zřejmě ještě znavení z předchozího zápasu) nedokázali prakticky kloudně ohrozit svatyni Fiasca (což ovšem obstaralo Fiasco samo - btw opět jeden vlastní gól), letenští borci naopak hráli v klidu a pohodě a po dobrém výkonu zaslouženě zvítězili v poměru 4:2.
Fiasco si tak z Bohuňovic odvezlo pohár za třetí místo v turnaji!

Turnaj byl celkem vydařený a i poměrně dobře organizovaný. Je ale škoda, že se hrálo jen na jednom hřišti, což zapříčiňovalo zbytečně dlouhé prostoje mezi jednotlivými mači. Počasí fotbalu přálo, jen na finále se snesla slušná dávka vody z bouřkových mračen.

Více fotografií z tohoto turnaje naleznete v galerii FC Fiasca.